Rury stalowe ze szwem

Rury stalowe ze szwem

Rury stalowe ze szwem

Chronologicznie rzecz biorąc rury ze szwem wynaleziono wcześniej od tych bez szwu, dokładnie w 1825 roku. Produkowano je w procesie zwijania taśm stalowych i ich zgrzewania ogniowego. Na chwilę obecną do ich wytwarzania stosuje się nie tylko taśmy, ale też arkusze blachy. Z materiałów tych formuje się rurę, a jej krawędzie łączy za pomocą wysokiej temperatury. W fazie finalnej procesu produkcyjnego rury są walcowane w celu redukcji szerokości ścianek.

Zgrzewanie na styk nie jest jednak jedyną metodą produkcji rur ze szwem. Można je bowiem również otrzymać w procesie zgrzewania na walcarce ciągłej, zgrzewania na zakładkę lub spawania elektrycznego.

Niewątpliwą zaletą rur ze szwem jest to, że mogą mieć dużą średnicę. Znaczenie ma również ich atrakcyjna cena. W przypadku rur ze szwem od zawsze sporym wyzwaniem było uzyskanie jak najwyższej jakości połączenia. Rozwój technologii pozwala jednak na systematyczną poprawę ich jakości, a co za tym idzie znajdowanie dla nich coraz to nowych zastosowań.

Celem zapoznania się ze szczegółami naszej oferty dotyczącej sprzedaży rur bez szwu, zachęcamy do skorzystania z formularza kontaktowego – odpowiemy na każde pytanie z tego zakresu!